ВО "Свобода"

ENG

27 червня
Мешканці Петрокорбівки домоглися фінансування необхідних для збереження школи робіт
Мешканці Петрокорбівки домоглися фінансування необхідних для збереження школи робіт

27 червня 2018 року Новгородківська районна рада підтримала ініціятиву щодо порятунку петрокорбівської школи, надавши з районного б'юджету частину коштів, необхідних для усунення порушень протипожежної безпеки у навчальному закладі. Депутати дослухалися до думки 140 селян, які з ініціятиви свободівки Олени Лигун підписалися під колективним зверненням щодо необхідности збереження школи.

Зокрема, районна рада спрямувала 138 тис. грн на вогнезахисні заходи в петрокорбівській школі для виконання приписів ДСНС. Попередньо 26 червня 2018 року ще 155 тис. грн на ці ж потреби надали й депутати Петрокорбівської сільської ради шляхом спрямування субвенції районному б'юджету.

Втім, селяни не поспішають радіти такому розвитку подій. За їхніми словами, попри те що формально гроші вже надано, використати їх поки що неможливо, адже субвенція сільради ще не затверджена у районі, і скільки на це піде часу ‒ невідомо. А враховуючи б'юрократичну тяганину й тендерну процедуру, селяни побоюються, що необхідні роботи не буде виконано до початку навчального року.

Крім того, люди обурені багаторічною бездіяльністю чиновників у цьому питанні. Виявилося, що ця проблема виникла дуже давно, але до останнього її замовчували сільські та районні чиновники. Ба більше, селяни переконані, що таким чином було заздалегідь заплановано тишком знищити школу.

Фактично про проблему заговорили тільки після того, як свободівка Олена Лигун надала їй розголосу, а вирішувати її почали після колективного звернення до районної влади, під яким підписалося півтори сотні селян. До цього ж ні сільський голова, ні районні чиновники не обмовились жодним словом про наявність проблеми.

За словами Олени Лигун, боротьба за єдину на декілька сіл школу стала об'єднавчим фактором для людей, які раніше мали різні погляди: "Я безмежно вдячна жителям Дубівки, Білополя і Петрокорбівки за те що вони проявляють активність і долучаються до боротьби за школу. Ця проблема об'єднала наші села, люди забувають про колишні чвари для того, щоб відстояти майбутнє наших сіл. Ми робимо все для того, щоби гроші на усунення порушень дійшли до адресата. Надалі будемо стежити, щоби чиновники не затягували з їхнім використанням і оперативно до початку навчального року виконали всі роботи, необхідні для того, щоб наша школа могла далі працювати. Люди в селах налаштовані дуже рішуче й готові відстоювати свою школу до останнього".

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"