ВО "Свобода"

ENG

13 липня
Новгородківські свободівці пропонують районній раді шлях вирішення проблеми з поборами у школах району
Новгородківські свободівці пропонують районній раді шлях вирішення проблеми з поборами у школах району

Новгородківська районна організація ВО "Свобода" запропонувала місцевій районній раді заборонити збір коштів з батьків та забезпечити бюджетне фінансування поточного ремонту та утримання загальноосвітніх навчальних закладів. Відповідна пропозиція націоналістів була зареєстрована в райраді сьогодні, 13 липня 2018 року.

Таким чином, свободівці вбачають за можливе припинити у школах району ганебну практику збору коштів з батьків на поточний ремонт закладів та їх утримання.

Зокрема, націоналісти пропонують депутатам ухвалити два рішення, якими заборонити збір коштів з батьків, вжити заходів щодо максимальної прозорості фінансово-господарської діяльності закладів освіти, а також передбачити в районному бюджеті фінансування поточного ремонту та утримання шкіл з розрахунку 300 гривень на одного учня на рік. На думку свободівців, це дозволить повністю відмовитись від спонсорської допомоги батьків і водночас вирішить питання нестачі коштів у школах на ремонт і побутові потреби.

"Нам необхідно впроваджувати нову, цивілізовану практику забезпечення закладів освіти, яка не змушуватиме батьків без кінця здавати гроші на потреби школи. Навпаки, така практика гарантуватиме нормальне фінансування без можливості навіть запідозрити когось у крадіжці грошей, які мають йти на потреби освіти. Запровадження пропонованої нами моделі не просто зніме навантаження з батьків і вирішить проблеми шкіл, але й об'єднає батьківські колективи, адже більше не буде місця конфліктам на ґрунті того, хто скільки здав на ремонт класу, а хто скільки не здав. Гроші мають виділятися з бюджету, як це й передбачено законодавством. Дійсно, коли ми поспілкувалися з директорами шкіл, вони "виправдовували" побори з батьків саме малим бюджетним забезпеченням", - підкреслив керівник Новгородківської районної організації ВО "Свобода" Павло Дейнеко.

За словами свободівців, подібна модель вже працює в багатьох інших регіонах країни і дає свої результати. Націоналісти переконані, що школи Новгородківського району також мають іти таким шляхом, адже усі можливості для цього є:

"Ми взяли за основу модель, запроваджену в Черкасах, і наклали її на реалії нашого району. Взявши для прикладу дані зі звіту Новгородківської РДА за минулий рік, ми порахували, що заміна батьківських внесків бюджетними грошима обійдеться районному бюджету менше ніж в 430 тисяч гривень на рік. Така сума є цілком підйомною для бюджету району, а її виділення покладе край шкільним поборам. Маємо сподівання, що районні обранці розуміють таку необхідність і проголосують в інтересах людей", - додав Павло Дейнеко.

Додатково зазначимо, що збір коштів з батьків заборонено ще у 2014 році за дорученням голови ОДА, втім на практиці ця заборона не діє, через недостатнє, на думку освітян, бюджетне фінансування.

Прес-служба Кропивницької обласної організації ВО "Свобода"